Na Linhartovem trgu vrata odpira Lekarniški in alkimistični muzej. Predstavljal bo vpogled v pretekli dve tisočletji svetovne farmacije s poudarkom na njenem razvoju na slovenskem ozemlju.
Muzejsko zbirko v starem mestnem jedru Radovljice na ogled postavlja družinsko kozmetično podjetje Mioba. Zbirka je rezultat večletnega zbiranja opreme in izdelkov s področja farmacije in kozmetike.
Ogledali si boste lahko opremo lekarn iz 18. in 19. stoletja, zbirko italijanskih in španskih alborelov (okrašenih keramičnih posod za shranjevanje zdravil), lekarniški in alkimistični laboratorij, bogato zbirko možnarjev iz obdobja od 12. do 19. stoletja, tehtnice in uteži. V zbirki je tudi 30 farmacevtskih knjig, izdanih med 15. in 19. stoletjem. Muzej se z zbirko o zgodovini kozmetike in parfumerije navezuje na družinsko podjetje, vsebuje pa tudi posamezne eksponate iz antične in azijske medicine ter etnološko zbirko ljudskega zdravilstva na našem ozemlju.
Muzejska trgovina je opremljena kot stara lekarna, za najmlajše obiskovalce pa bodo poskrbela slovenska gozdna bajeslovna bitja in jim razodela nekaj starodavnih skrivnosti zdravilne in čarobne moči narave.
Od 7. junija naprej si boste muzej lahko ogledali vsak dan po urniku.
Sprehodite se po enem najlepših starih mestnih jeder v Sloveniji. Občudujte slikovite hiše iz 16. in 17. stoletja ter se poglobite v zgodbe, ki jih pišejo njihovi prebivalci.
Osrednja prireditev Čebelarskega muzeja ob 60-letnici muzeja ter 22. Prangerijada
Muzej v starem jedru mesta Radovljica preko izjemnih predmetov z vsega sveta govori zgodbo lekarništva in alkimije. Muzej dopolnjujejo interaktivne točke, ki zaposlijo in učijo vse generacije.