Mesto Radovljica je prejelo naziv in znak Best Tourism Village, ki ga je letos prvič podelila Svetovna Turistična Organizacija.
Naziv je globalna iniciativa, ki spodbuja tiste turistične kraje, ki ohranjajo kulturno in naravno dediščino, tradicije in raznolikost. Nazive in znake so podelili na 24. zasedanju generalne skupščine Svetovne Turistične Organizacije (UNWTO), ki je 2. decembra potekalo v Madridu. Zaradi epidemije se podelitve nagrad v Madridu ni udeležil nobeden od predstavnikov Občine Radovljica.
Poziv k prijavi je objavila Slovenska turistična organizacija v začetku poletja, nato pa iz vseh slovenskih prijav izbrala finaliste, ki so podali še obsežnejšo prijavo za UNWTO. Kot so zapisali, je »Best Tourism Villages by UNWTO povsem nova iniciativa, ki si prizadeva za razvoj turizma na podeželskih območjih in večje priznavanje njegovega pomena kot enega ključnih stebrov za ohranjanje tradicionalnega načina življenja, naselij ter z njimi povezane kulturne krajine, naravne in kulturne raznolikosti, lokalnih vrednot in dejavnosti. Hkrati si UNWTO s tem pozivom želi postaviti v ospredje inovativne pristope, ki prispevajo k rasti treh stebrov trajnosti: gospodarskega, družbenega in okoljskega, v skladu s cilji trajnostnega razvoja, sprejetih s strani Svetovne turistične organizacije.«
Prijavo za Radovljico je pripravil Javni zavod Turizem in kultura Radovljica, komisija pa je ocenjevala več kategorij: kulturno in naravno dediščino, ohranjanja kulturnih virov, gospodarsko, družbeno in okoljsko trajnost, upravljanje turizma, infrastrukturo ter skrbi za zdravje in varnost. Izbranih je bilo 44 krajev, v Sloveniji poleg Radovljice tudi Solčava.
Praznična okrasitev mesta je tudi tokrat plod sodelovanja Natalije Černe (TIC Radovljica), pletarke Tanje Legat ter floristke dr. Sabine Šegula.
Na vsakoletnem tekmovanju Turistične zveze Slovenije Moja dežela lepa in gostoljubna je Radovljica osvojila prvo in drugo mesto.
Kar 5 nastanitvenih obratov, ki so vsi tudi gostinski obrati in člani Okusov Radol'ce je v letošnjem poletju pridobilo okoljski znak Zeleni ključ oziroma Green Key.