Ruševine gradu na pobočju nad Lipniško dolino ponujajo razgled prek zelenih brd do Julijskih Alp.
Pusti grad (Lipniški grad, Waldenberg), leži na robu dobrav in ponuja čudovit pogled na zelena brda in prek njih vse do Bleda in Julijskih Alp s Triglavom. Na drugo stran se pogled razteza na zelene gozdove Lipniške doline in Jelovice.
Na vzpetino se lahko povzpnete peš ali s kolesom iz Lancovega, Zgornje Lipnice ali Kamne Gorice, iz Radovljice pa vodi nanj Naravoslovna učna pot Pusti grad.
V prvi polovici 13. stoletja so bili lastniki posestva Ortenburžani, najmočnejša plemiška rodbina na Kranjskem in Koroškem. Leta 1256 je grad postal središče posestva Friderika Ortenburškega, ki je imel v lasti tudi posest gradu Kamen pri Begunjah in nastajajoči trg Radovljica. V 14. stoletju je posest prešla najprej v roke Celjanov, kasneje pa Habsburžanov. Ti so radovljiško posest dajali v najem različnim plemiškim rodbinam.
V potresu leta 1509 je bil grad močno poškodovan, kasneje ga je zajel še požar in najemniki gradu niso več obnavljali. Ohranjeni so ostanki grajske stavbe in obzidja z dvema obrambnima stolpoma ter obrambna jarka na vzhodni in zahodni strani gradu.
O zadnjem Ortenburžanu, Frideriku III, govori grajska legenda. Njegova žena, Margareta pl. Teck, naj bi svojega moža prav tu zastrupila s strupenim jabolkom. Zlonamerna grofica je bila za kazen spremenjena v ostudno kačo z zlato krono na glavi, ki še danes lazi po gradu. Zgodovinska resnica legende ne potrjuje, saj je Margareta Teck umrla pred svojim možem leta 1408.
Druga legenda govori o skrivnem rovu, ki naj bi pod reko Savo povezoval Pusti grad in Radovljico, vendar arheološke raziskave tudi teh navedb niso potrdile.
Ob vhodu v dolino Drago, stojijo na skalnem pomolu slikovite ruševine gradu grofov Lambergov.
Očarljiv krožni potep vodi iz Radovljice preko reke Save na ruševine Lipniškega gradu.
Lipniška dolina navdušuje z neokrnjeno naravo ter dediščino kovaštva v Kropi in Kamni Gorici.