Mošnje vas bodo presenetile s svojo bogato preteklostjo.
V središču vasi Mošnje stoji ena najstarejših cerkva v Sloveniji, cerkev sv. Andreja. Izvira iz romanskih časov, v notranjosti pa skriva lepo ohranjene poslikave. Nasproti cerkve je Etnološki muzej Mošnje, ki ga prijazni domačini odprejo po predhodni najavi. Muzej govori o preteklosti življenja in dela v vasi.
Na obrobju vasi, tik ob gorenjski avtocesti, se nahajajo ostanki rimske podeželske vile. Tu je že v rimskih časih vodila glavna povezava med Ljubljansko in Celovško kotlino. Ob njej je pred 2000 leti zrasla rimska naselbina in ostala tu skoraj 400 let.
V grabnu ob vasi teče potok Dobruša, ki je nekdaj poganjal kolesa treh mlinov in žag. Koroščeva žaga še danes ostaja živ in delujoč spomenik tehniške dediščine. V sosednji vasi Globoko pa deluje vzrejna hiša lipicancev Barbana, kjer vas popeljejo tudi na vožnjo z lipicansko dvovprego.
Sejem lokalnih pridelovalcev, rokodelskih izdelkov in starin poteka vsako prvo soboto v mesecu, med 10. in 12. uro, na trgu pred cerkvijo, v primeru slabega vremena pa v Radovljiški graščini.
Stari predmeti, ki so jih uporabljali dedki in babice vaščanov govorijo o zgodbi slovenske vasi.
Cerkev v Mošnjah velja za eno najstarejših na Slovenskem. Čudovite so ohranjene freske iz 15. stoletja.
Izkušeni se podajte na jahanje po zeleni naravi, začetniki pa izkoristite priložnost za prve ure jahanja.