Vedno obsijana s soncem je čudovita, ko zacvetijo travniki in sadovnjaki, po katerih že stoletja brenčijo kranjske čebele.
Ravnina severozahodnega dela Radol’ce je imenovana tudi Dežela. Skupaj z Blejskim kotom ustvarja eno najlepših in najslikovitejših okolij. Dežela se razprostira med verigo visokih gora na severu in dolino reke Save na jugu. Ljubljanska kotlina se tu razširi in ustvari zeleno ploščad, ki z vsake točke ponuja pogled na Triglav v objemu Julijskih Alp na eni strani in mogočni Stol v verigi Karavank na drugi strani. Prekolesarite jo ali se sprehodite po travniških poteh med Begunjami, Radovljico in Žirovnico.
Prek zelenih travnikov, sadovnjakov in manjših gozdičkov vodijo poljske poti in kolovoz iz Zapuž do Vrbe, kot nalašč za družinsko kolesarjenje in sprehode.
Slikovita pokrajina od nekdaj slovi po bogati tradiciji čebelarstva. V vasi ob vznožju Stola je bil rojen Anton Janša, starosta slovenskih čebelarjev. Njegov rojstni dan, 20. maj je bil leta 2017 razglašen za svetovni dan čebel. V Radovljici domuje Čebelarski muzej, v Lescah pa sodoben Čebelarsko-izobraževalni center.
Po ravnini kot razmetani ležijo majhni grički – morenski nasipi ledenikov. Pri Radovljici sta taka primera naravna spomenika Voljčev hrib in Obla gorica. Manjši morenski nasipi so še ob vaseh Hraše in Hlebce pri Lescah.
Najslajše slovensko mesto, ki velja za mesto z največ sonca na Gorenjskem.
Begunje pod goro Begunjščico so rojstni kraj slovenske narodno-zabavne glasbe in kraj navdiha za številne pesmi Slavka Avsenika.
Odpravite se na krajši kolesarski potep po okolici Radovljice ali na daljšo kolesarsko turo po Gorenjski.